Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

ЗНАЧИ НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО

Преди време писах, че обратното броене за Путин е започнало. Че всичко е възможно да му се случи, дори и краят на Кадафи.

Можете да проследите поне първите 10 минути на линка https://www.youtube.com/watch?v=wCteQv3H9Q8&t=1376s. Там видният руски и антипутински икономист (той е звезда в рускоговорящото, опозиционно информационно пространство) Игор Липсиц споделя на глас хипотезата си, че в Русия вече е започнал процес на преход на властта от Путин към някаква хунта, вероятно около министъра на отбраната Белоусов, която - хунтата - вижда, че страната се разпада и върви към гибел и трябва да бъде спасена с радикални мреки, в т.ч. с пълно делегализиране на Закона за държавния бюджет, като се даде на Министерството на финансите да прави каквито си пожелае - според стратегическата необходимост - разходи и събира каквито реши приходи и че вече имало такива поправки на този закон, които много скоро ще станат реалност.

ПИP ПO ВPEМE НА ЧYМА

Потресаващо гротескно и даже чyдoвuщнo е това сборище с псевдоним: Международен икономически форум в Санкт Петербург!
Да ме извини духът на Габриел Гарсия Маркес но този т.нар. "форум" си е направо pa3вpaт по време на холера.

Пълно откъсване от реалността! Тотално скъсване с истината... Абсолютна холограма.

ЗАВРЪЗКА ИЛИ РАЗВРЪЗКА? ЗАВРЪЗКА ПРЕДИ РАЗВРЪЗКА!

Войната на paшистkuя режим срещу Украйна навлезе в нова фаза. Фаза на ескалация от отчаяние и безсилие, от озвеpeнue и безyмue.

Русия на Путин действа като глyтнuцa от хueнu или петнucтu kyчета - попадне ли им жертва, paзkъcват я още докато тя е жuва. Това е предишната, миналата война. Войната, която цели жестокостта повече от успеха на конкретното бойно поле и чисто военните резултати.

НЕ ИЗКЛЮЧЕНИЕ, А ПРАВИЛО

Мнозина тук са огорчени и възмутени от изцепката на един висш ВВС генерал.
Да, той в нормална европейска държава не би продължил и ден да остава на поста си.
Но тук думата ми все пак не е за това защо България не е необходимо нормална и достатъчно европейска страна…
Сега отново ще напиша това, което повтарям от началото на ужасната путинска Война срещу Украйна.
У нас падат маски - с хиляди - сред военните, полицаите, “ченгетата”, преподавателите в сигурността и отбраната, вътрешния ред и външната политика.
Зад маските се облещва и киска грозно и реваншистки рашизмът!

НОВА РЕАЛНОСТ В ЧЕРНАТА ДУПКА

Парите, които Путин дава за да набира орки за ордите във Войната, за компенсации при тежки ранявания и смърт са направо колосални за средния и още повече - за бедния руснак. Може да стигнат до 10-12 милиона рубли!
Анализите показват бурния ръст на четири типа користни рускини, алчно впили се в тази възможност да ударят кьоравото.
Първата група са “богомолките”.
Те се омъжват непрекъснато. Има по 3-4 брака, рекордът е май 6 брака. Пращат поредния си мъж на война и прибират паричките…

Експорт на съдържанието