Една от книгите, които чета е на Джон Болтън, бивш съветник по националната сигурност на НеронАлд Тръмп през неговия първи мандат като президент:
„Стаята, в която се случи това. Мемоари от Белия дом“

Потресаваща книга!
Още през своя първи президентски мандат Тръмп е бил почти същият като сега (е, мъничко по-вменяем) - груб, циничен, каруцарски език, пълно игнориране на професионалистите, съмнителен по компетентност кадрови подбор (какво да кажем за сегашния - той е просто безумно некомпетентен), импулсивни импровизации, първосигнални решения, първични инстинкти, грозно и-или сексистко отношение към жените
(Украйна сега - само мир да е! - избра новата си посланичка във Вашингтон едва ли не по дължината на краката и други антропологични характеристики, само и само да "хване око" на Тръмп и той да ѝ обръща поне повърхностно, минутно внамание при разговорите... Уфффф...).
Само един малък пример как президентства Тръмп:
Тръмп гледал Fox (той това прави - чукча не чете, чукча взема стратегически решения) и харесал идеята на един генерал да бъдат унищожени петте основни военни летища в Сирия.
Без консултации с хората на ключови позиции в отбраната, външната политика и сигурността...
Потресаващо! Пак че не взима идеите си от холивудски екшъни.
Не се заблуждавайте: Тръмп е напаст Божия!
Тепърва има да прави пакости, за които ще се разплаща целият демократичен свят. А и не само демократичният свят...
P.S. Ако е рекъл Господ, като напиша третата си книга "За Прогнозирането" от планираната моя финална четирилогия, в четвъртата, освен другото през моите очи и опит, ще бъде и "отчетът" за разговорите ми с друг съветник по националната сигурност на американски президент - Стивън Хадли.














