ДЪРЖАВА ДУРДОМ

Слушам подкаст с руски антипутински анализатор.
- Най-голямата беда за Русия е пълното и масово разчовечаване (разчеловечивание). Пленени руски войници се жалват по телефона на своите близки. Но не получават разбиране, камо ли емпатия. Ами ти отиде там за пари, искаше да живееш добре. Стой там и търпи. Сега ще пратим и друг внук “срубить бабла” (да удари кьоравото). Така поне за нещо ще стане полезен (пригодится).
Масово обществено безразличие (ако не и презрение) към инвалидите от войната и убитите. Широка подкрепа, обаче, за завоюването на нови територии при условие, че 45% от територията на РФ е неусвоена или запустяла, без обработвани земи и с кални пътища.
Русия е държава с психически болно общество. Психически болния човек можеш да го изолираш в специализирано заведение. А с цяло общество какво ще правиш?
Огромен брой държави в Европа и Азия ще граничат с или ще са близо до държава-лудница (дурдом, психобольница).
07.07.2025 г.