1.
Винаги най-голяма заплаха за нормалността са представлявали хората, които са били способни да говорят лъжи и да вярват в тях. В този случай става дума за болестно състояние, за болест на психиката и ценностната система едновременно!
Много опасно е ако хората, които имат подобно едновременно заболяване на психиката и ценностната система, управляват сложни системи и-или сложни процеси, напр. Армии, Общества, Фирми, Критична инфраструктура и др.
Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
Mисия на сайта >>
16 ноември – третият ден след втория тур
15 ноември – вторият ден след втория тур
1.
Не става дума само и главно за новоизбрания президент, в края на краищата Слепият казал - ще поживеем, ще видим.
Става дума преди всичко и най-вече за нас - аз наистина не мога да проумея как прехласването по качествата му на Пилот (признавайки моето лично уважение, че е наистина елитен пилот и без да уточнявам, че у нас има и по-добри от него в този славен занаят и ВВС ги знаят, затова не би попаднал според тяхната класация в топ 5) автоматично се пренасят като твърда гаранция какъв ще бъде в новото му качество на държавен глава...
14 ноември – първият ден след втория тур
1.
Суперлуна? Това обяснява май защо има такова количество лунатици и такова качество паднали от луната... :)
2.
От Държавата - това съм Аз!
До След Нас и потоп!
13 ноември – денят на втория тур
1.
Аз съм на лекции. В междучасието чета два есемеса:
Приятел от София: Върви се към разгром!
Позната от провинцията: Това ще е неочаквано размазване...
Може би наистина има анти-ББ бунт! А това значи, че рационално и ирационално, логично и алогично се сливат в едно. Ефектът Черен лебед се реализира в земетръсна степен и носи възможно най-черният кошмар за самозабравилата се Партия на властта...
11 ноември – ден пети след първия тур
1.
Утрото било по-мъдро от вечерта!?
Моето утро разсъждава като моята вечер:
Или Позитания, или Ипония?
Не, не, не и не!
Не Или, Или! Нито, Нито!
2.
И какво излиза от безпристрастната публика:
По-слабият кандидат победи по-силния!? Значи толкова му е силата на по-силния. Значи той изглежда по-силен само на фона на по-слабия, но ако го хванат натясно, съвсем не изглежда толкова силен, защото не е искрен, не е истински, не е автономен, защото не е последователен, защото още не е станал политик, а вече е усвоил политическите номера - същите, които така омръзнаха на целокупното ни общество.














