Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

16 ноември – третият ден след втория тур

  1.
  Винаги най-голяма заплаха за нормалността са представлявали хората, които са били способни да говорят лъжи и да вярват в тях. В този случай става дума за болестно състояние, за болест на психиката и ценностната система едновременно!
  Много опасно е ако хората, които имат подобно едновременно заболяване на психиката и ценностната система, управляват сложни системи и-или сложни процеси, напр. Армии, Общества, Фирми, Критична инфраструктура и др.

15 ноември – вторият ден след втория тур

  1.
  Не става дума само и главно за новоизбрания президент, в края на краищата Слепият казал - ще поживеем, ще видим.
  Става дума преди всичко и най-вече за нас - аз наистина не мога да проумея как прехласването по качествата му на Пилот (признавайки моето лично уважение, че е наистина елитен пилот и без да уточнявам, че у нас има и по-добри от него в този славен занаят и ВВС ги знаят, затова не би попаднал според тяхната класация в топ 5) автоматично се пренасят като твърда гаранция какъв ще бъде в новото му качество на държавен глава...

14 ноември – първият ден след втория тур

  1.
   Суперлуна? Това обяснява май защо има такова количество лунатици и такова качество паднали от луната... :)
  
  
  2.
  От Държавата - това съм Аз!
  До След Нас и потоп!

13 ноември – денят на втория тур

  1.
  Аз съм на лекции. В междучасието чета два есемеса:
  Приятел от София: Върви се към разгром!
  Позната от провинцията: Това ще е неочаквано размазване...
  Може би наистина има анти-ББ бунт! А това значи, че рационално и ирационално, логично и алогично се сливат в едно. Ефектът Черен лебед се реализира в земетръсна степен и носи възможно най-черният кошмар за самозабравилата се Партия на властта...

11 ноември – ден пети след първия тур

  1.
  Утрото било по-мъдро от вечерта!?
  Моето утро разсъждава като моята вечер:
  Или Позитания, или Ипония?
  Не, не, не и не!
  Не Или, Или! Нито, Нито!
  
  
  2.
  И какво излиза от безпристрастната публика:
  По-слабият кандидат победи по-силния!? Значи толкова му е силата на по-силния. Значи той изглежда по-силен само на фона на по-слабия, но ако го хванат натясно, съвсем не изглежда толкова силен, защото не е искрен, не е истински, не е автономен, защото не е последователен, защото още не е станал политик, а вече е усвоил политическите номера - същите, които така омръзнаха на целокупното ни общество.

Експорт на съдържанието