След последните избори се забелязва прегрупиране и консолидиране на институции, свързани със сигурността, контрола, обществения ред и съдебната система. Тази консолидация протича преди всичко чрез сплотяване и изграждане на единен фронт на личности, олицетворяващи съответните институции. Можем само да гадаем в какви действия ще избие тя.
Вероятно се цели следващо завъртане нагоре по спиралата в усилията за стабилизиране и засилване на постпреходното статукво, чрез издигане на Стена между Властта (главните лица в нея) и Обществото (активните прослойки в него).
Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
Mисия на сайта >>
Прегрупиране и консолидиране в силовия сектор
Президентските избори във Франция – 43 години по-късно
Направих справка с Уикипедия, за да си възстановя някои подробности.
В страшно далечната вече 1974 г., отново през май във Франция пак се провеждаха президентски избори. Най-вероятно в час на класния (всъщност на класната), аз имах задачата (или сам си я бях възложил, не помня) да изнеса някаква информация за тези избори, защото класната, др. Михайлова, светла й памет!, ни държеше будни и поощряваше нашия интерес към Европа и света - какво като беше наоколо твърдолинеен соц. А може да е било и просто много оживен спор между съучениците, в който разпалено да съм говорил за изборите...
„Ако е държава, аз съм трамвай, ама по-скоро аз съм трамвай, отколкото това е държава...“
1.
Говорим си в междучасието с колега за разни неща - от голямата геополитика, до малките гадости, причинявани ни от всякакви администратори.
По-скоро ми говори той, а аз, мислейки си за свои разни работи, гледам да се отърва с някоя банална фраза.
Казвам му:
- Всичко е относително...
А той:
- Ако всичко е относително, то и това, че всичко е относително е относително...
Малките хора раждат мънички амбиции
Слушах, четох, гледах какво днес бе изговорено. Усещането ми е, че тези, които слушах, четох и гледах:
1. живеят в различна от моята реалност, а моята реалност е тази, която виждам и чувам всеки ден - в квартала, където живея, в магазините, в градския транспорт, в университетските аудитории, в структурите от системата за сигурност...
2. имат мислене, което много силно се разминава с моето - аз не мога да мисля така и не бих си позволил да мисля по този начин - пречат ми "вагоните" с книги и големите мъдреци и интелектуалци, които съм изучавал, но също и въъзпитанието, което са ми дали моите родители и любимите ми учители, особено моята класна, незабравимата др. Михайлова.
Мисловният експеримент Македония
Котката в мисловния експеримент на Шрьодингер е в затворена кутия и излиза на теория, че може да бъде и жива, и мъртва едновременно, макар че на практика или е жива, или е мъртва, но не и двете едновременно.
Както бе казал някой, на теория няма разлика между теория и практика, но на практика има...














