Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

Лицемерна благотворителност

  По една от най-откровено работещите за агитация и пропаганда на властта телевизии напоително разказват за благотворителна акция на техните депутати, обявена от партията им за … надпартийна.
  В тази благотворителна акция депутатите дарили дори лични средства. И макар акцията да е надпартийна, през целия репортаж говорещите непрекъснато подчертаваха, че иде реч за тяхната партия, за да не го забрави зрителят ни на секунда.

За кеша до 1000 лева

  Да споделя и аз какво мисля за силно шокиралото хората около мен въвеждане на плащания кеш само до 1000 лева.
  Струва ми се, че никое предложение досега не е имало подобен ефект на бомба, която може да се взриви в напълно неочаквани посоки.
  Четох и слушах различни аргументи – Против и такива, които бяха За. Аргументи по същество - финансови, икономически, банкови, данъчни, социални.

За жалост, не мога като обикновените хора...

  17 юни не само идва веднага след моя рожден ден (16 юни) и това го превръща за мен в екзистенциален повод за равносметки, но е свързан и с годишнината от онзи 17 юни 1990 г., когато на втория тур на изборите, СДС в центъра на Перник разби на пух и прах емблематичното лице на онази БКП, Ненко Темелков и като победил го негов пряк конкурент, аз станах народен представител в Седмото Велико Народно събрание.

За производството на роби и произвола на бездарието

  Не зная, не ми е сведено все още дали заплахата от дисциплинарни репресии за това, че във Фейсбук понякога на стари години пиша по някой статус за международното положение, гришата и кишата, важи и по отношение на споделянето на статуси на Фейсбук-приятели. Докато не ми кажат, реших да се възползвам от глътката свобода и да споделя вчера на стената си във Фейсбук ето този текст на Веселина Седларска – „Социопатите, които ни управляват“ (http://clubz.bg/55240-sociopatite_koito_ni_upravlqvat), защото мен също ме вълнуват чисто научно и изключително лично и баналността на злото, и ширещата се социопатия сред тези, от които зависят онези, от които нищо не зависи или зависи все по-малко, сиреч почтените и обикновените хора.

За естонския лидер и българския свирчо

  „Естония се превръща в център на глобалните инвестиции.
  Още от началото на независимостта си Естония се ръководи изцяло от технократски правителства, които отварят още повече икономиката й.
  Естония се нарежда сред най-глобално интегрираните източноевропейски икономики.
  Стратегията на Естония включва радикална отвореност и невероятно подреден и дисциплиниран план за това как и кога да се отвори икономиката.

Експорт на съдържанието