По една от най-откровено работещите за агитация и пропаганда на властта телевизии напоително разказват за благотворителна акция на техните депутати, обявена от партията им за … надпартийна.
В тази благотворителна акция депутатите дарили дори лични средства. И макар акцията да е надпартийна, през целия репортаж говорещите непрекъснато подчертаваха, че иде реч за тяхната партия, за да не го забрави зрителят ни на секунда.
Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
Mисия на сайта >>
Лицемерна благотворителност
За кеша до 1000 лева
Да споделя и аз какво мисля за силно шокиралото хората около мен въвеждане на плащания кеш само до 1000 лева.
Струва ми се, че никое предложение досега не е имало подобен ефект на бомба, която може да се взриви в напълно неочаквани посоки.
Четох и слушах различни аргументи – Против и такива, които бяха За. Аргументи по същество - финансови, икономически, банкови, данъчни, социални.
За жалост, не мога като обикновените хора...
17 юни не само идва веднага след моя рожден ден (16 юни) и това го превръща за мен в екзистенциален повод за равносметки, но е свързан и с годишнината от онзи 17 юни 1990 г., когато на втория тур на изборите, СДС в центъра на Перник разби на пух и прах емблематичното лице на онази БКП, Ненко Темелков и като победил го негов пряк конкурент, аз станах народен представител в Седмото Велико Народно събрание.
За производството на роби и произвола на бездарието
Не зная, не ми е сведено все още дали заплахата от дисциплинарни репресии за това, че във Фейсбук понякога на стари години пиша по някой статус за международното положение, гришата и кишата, важи и по отношение на споделянето на статуси на Фейсбук-приятели. Докато не ми кажат, реших да се възползвам от глътката свобода и да споделя вчера на стената си във Фейсбук ето този текст на Веселина Седларска – „Социопатите, които ни управляват“ (http://clubz.bg/55240-sociopatite_koito_ni_upravlqvat), защото мен също ме вълнуват чисто научно и изключително лично и баналността на злото, и ширещата се социопатия сред тези, от които зависят онези, от които нищо не зависи или зависи все по-малко, сиреч почтените и обикновените хора.
За естонския лидер и българския свирчо
„Естония се превръща в център на глобалните инвестиции.
Още от началото на независимостта си Естония се ръководи изцяло от технократски правителства, които отварят още повече икономиката й.
Естония се нарежда сред най-глобално интегрираните източноевропейски икономики.
Стратегията на Естония включва радикална отвореност и невероятно подреден и дисциплиниран план за това как и кога да се отвори икономиката.














