Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

Клонингите и спящото общество

  1.
  Когато преди няколко години бях на конференция в Иран, видях много свестни и демократично мислещи млади хора, както и един загубил се сякаш някъде в миналото режим.
  Тогава си помислих:
  - Толкова много си приличаме по външност и са толкова далеч от нас като общество!
  Сега обаче си мисля нещо коренно различно:
  - Приликата с иранците явно е само по външен вид, но не по вътрешни ценности и е добре, че са толкова далеч от нас, защото така няма опасност да ни разбудят!

"Ди Цайт" изглежда живее в друго време

  "България е корумпирана, но не създава проблеми за ЕС..
  "Ди Цайт" изглежда живее в друго време.
  Нелепо теза с абсурдна логика!
  ЕС нямало защо да се опасява, че една негова държава-членка е корумпирана. Голяма работа! Много важно!! От корупция още никой не е умрял...

Другото име на днешната ни реалност: За срам на Европа, на всичките нас

  Чел съм го, но като го прочетох отново сега, на стената на един ФБ-приятел, настръхнах - пророчески ми прозвуча това жестоко творение на Радой Ралин.
  Аз се убеждавам ежедневно в сбъдването му - в личния, кварталния, градския, обществения, културния, образователния, научния, професионалния и с най-тежки последствия - в политическия живот...

Изнудване на добротата и рекет на милосърдието

  Българската Коледа...
  Често около Нова година пиша приблизително все едно и също.
  Ще го напиша и сега. Защото гледах как майка ми върти домашния телефон да даде своя принос към Българската Коледа и е щастлива, че като всяка година го е направила и този път.
  Българската Коледа събира колко - по 2-3 милиона. За партийни субсидии пък се дават по 20-30 милиона. Че и доста повече. Приоритети... Лицемерие. Изнудване на добротата. Рекет на милосърдието.

Централният мозък не функционира

  1.
  Една и съща стратегическа, системна и структурна грешка допуска обществото ни. То непрекъснато разглежда фундаментални прояви на истинските ни проблеми изолирано една от друга, сами за себе си, а значи късогледо и тесногръдо.
  Ето и сега - вкопчили се хората в крайните си позиции за и срещу решението за Пирин.
  А тук Пирин е частица, детайл, нюанс, подробност.

Експорт на съдържанието