1.
Когато преди няколко години бях на конференция в Иран, видях много свестни и демократично мислещи млади хора, както и един загубил се сякаш някъде в миналото режим.
Тогава си помислих:
- Толкова много си приличаме по външност и са толкова далеч от нас като общество!
Сега обаче си мисля нещо коренно различно:
- Приликата с иранците явно е само по външен вид, но не по вътрешни ценности и е добре, че са толкова далеч от нас, защото така няма опасност да ни разбудят!
Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
Mисия на сайта >>
Клонингите и спящото общество
"Ди Цайт" изглежда живее в друго време
"България е корумпирана, но не създава проблеми за ЕС..
"Ди Цайт" изглежда живее в друго време.
Нелепо теза с абсурдна логика!
ЕС нямало защо да се опасява, че една негова държава-членка е корумпирана. Голяма работа! Много важно!! От корупция още никой не е умрял...
Другото име на днешната ни реалност: За срам на Европа, на всичките нас
Чел съм го, но като го прочетох отново сега, на стената на един ФБ-приятел, настръхнах - пророчески ми прозвуча това жестоко творение на Радой Ралин.
Аз се убеждавам ежедневно в сбъдването му - в личния, кварталния, градския, обществения, културния, образователния, научния, професионалния и с най-тежки последствия - в политическия живот...
Изнудване на добротата и рекет на милосърдието
Българската Коледа...
Често около Нова година пиша приблизително все едно и също.
Ще го напиша и сега. Защото гледах как майка ми върти домашния телефон да даде своя принос към Българската Коледа и е щастлива, че като всяка година го е направила и този път.
Българската Коледа събира колко - по 2-3 милиона. За партийни субсидии пък се дават по 20-30 милиона. Че и доста повече. Приоритети... Лицемерие. Изнудване на добротата. Рекет на милосърдието.
Централният мозък не функционира
1.
Една и съща стратегическа, системна и структурна грешка допуска обществото ни. То непрекъснато разглежда фундаментални прояви на истинските ни проблеми изолирано една от друга, сами за себе си, а значи късогледо и тесногръдо.
Ето и сега - вкопчили се хората в крайните си позиции за и срещу решението за Пирин.
А тук Пирин е частица, детайл, нюанс, подробност.














