Моята първа и неизбежно поне донякъде първосигнална реакция:
Тръмп претърпя поражение в Китай.
Тръмп е въздух под налягане. Но и този въздух се спихва със съсък.
Вече САЩ са втора цигулка в двуполюсния модел.
Унизително е за САЩ.
Още по-лошото е, че е само началото на края им като ВеликаТА сила. Даже просто като велика сила.
А по-по-най-лошото е, че този процес с всеки изминат ден на Тръмп като президент става необратим.
14.05.2026 г.














