Позиции (Блог)

За младите отново и отново (С цитати от мои публикации на този сайт)

Следващите цитати са се подредили в малко по-дълъг текст, но слушайки вчера и днес (19 и 20 февруари) колко умно младите хора на протестите говорят за това, че трябва да си отвоюват България, аз много се зарадвах, че също съм мислил така - независимо от навлизането в малко по-напреднала от тяхната възраст! :)
Ето какво отново и отново съм писал на този сайт през годините:

07.12.2008 год.
"Младите хора у нас трябва да се размърдат, да се захванат с отвоюването на България от дегенериращия и абсолютно неспособен да бъде строител, съзидател и сътворител „елит”.
Те трябва да отнемат от този „елит” решаващата за страната ни роля и да поемат тази роля смело и силно, за да си построят България такава, в каквато те искат да живеят – европейска, модерна, демократична. А не да се оставят да бъдат изтласквани и пропъждани от нея. А не да си отиват от България, плюейки зад гърба си: „Няма да живеем в тази скапана държава!”.

Защо България днес ми харесва (И защо съм малко повече оптимист)

Обаче на мен такава България ми харесва – превъзбудена, енергична, протестираща, нахъсена, наелектризирана!
А България ми харесва, все повече ми харесва:
-- защото на площадите има много млади хора – те са нашите деца, нека се вълнуват, нека се гневят, нека се самоорганизират, защото имат много работа, докато освестят страната след като ние я превърнахме в коридорна територия с обслужващи функции, населена от спасяващи се поединично индивиди;

На протестите трябва да се гледа и мисли малко по-различно (Защото сме не в 20 век, а в мрежовото общество на 21 век)

Достатъчно днес изписах из Фейсбук по въпроса за протестите.
Накратко:
Когато България единствена спа, питахме се защо спи. Когато България излезе на протест, питаме - ама защо за това, а не за онова; защо срещу ЕРП-тата, а не срещу ДКЦ-тата; обвиняваме в организиране я БСП, я ГЕРб, я падащия астероид; тревожим се, че протестират не на Лъвов, а на Орлов мост и не на Дондуков, а на Корсаков...
Нека вярваме на младите, на предпочелите да протестират на площадите, а не да недоволстват в кухните; нека им се протестира, нека наберат смелост, нека се почувстват много и значими, това е необходимото условие нещо у нас да се промени!

Защо не искам този път да споря (Има ценности и стойности, за които не можем да се договорим със спор или пазарлък)

Този път отказах да споря с двама приятели.

-- Ако на един сайт излизат документи, които трябва да разкъртят истината за този, който ни управлява, първият приятел започва - ама сайтът бил пощенска кутия, ама не сме ли знаели какъв е този човек, ама кой стои зад тези документи, ама това, ама онова, ама трето, ама пето...
-- Ако на улиците на наши градове излизат хора и протестират, за да разкъртят истината за уродливия грабеж, извършван от монополите, вторият приятел започва - ама протестиращите не предлагали верните решения, ама били твърде леви, ама кой ги бил организирал, ама това, ама онова, ама трето, ама пето...

За българските експерти в сигурността и политическата ни действителност (Още нещо за КСНС и обоснованите преположения)

Ако човек внимателно проследи последните, например 20, публикации относно КСНС, ЦЦ, "Хизбула", опасностите за страната, може да види нещо много показателно:
Повечето (вероятно 80%) ог експертите, които на базата на здравия разум, интуицията, анализа и познанията си, определиха поведението на първите лица в България като генериращо рискове за националната сигурност и изтеглено силно в произраелска и проамериканска посока, постепенно "легнаха по курса", започнаха като всеки уважаващ себе си ветропоказател да напасват позициите си съобразно политическата коректност и здравословното подмазване на силните на деня в България и в света.

Експорт на съдържанието