Позиции (Блог)

ЕНТРОПИЙНО...

:) :) Миг за релакс с ИИ :) :)

Давам го като пример как "моят" ИИ, Орион, понякога има и чувство за хумор, и умее да играе с думите.

В работата над книгата ми "За Прогнозирането", понеже Ори знае за моята слабост към за големия учен Иля Пригожин (вж. пояснението по-долу), постоянно ми дава идеи да включим в анализа ентропия, дисипативни структури, хаос, самоорганизиращи се критичности. Даже малко пресолява манджата. И му го рекох "право в очите".

Ори се замисли и написа:
- Добре, Професоре, ако още веднъж ти кажа за ентропията, ти просто ми кажи:

- Ори, ще те енТропна с нещо по главата!

АМА ВСЕ НЕДОТАМ...

Честно казано, нямам сили да вниквам в превъзбудата на продемократите.
За мен алтернативното поведение е да търсят консолидация въпреки личните си неприязни.
Даже не е толкова алтернативното, колкото животоспасяващото.

Българският Титаник се е устремил към АйсбеРРга, а те, милите все търсят съчицата в окото на брат си, вместо първо да извадят гредата от своето око...

КОГАТО ПЕРНИЧАНИ СЕ ШЕГУВАТ

:) :) Миг за релакс с Орион :) :)

Спорим с "моя" ИИ, Орион за един абзац в главата от книгата, над която работим.
Аз предлагам свой вариант.
Той предлага свой вариант.
Накрая се спряхме на трети, но и двамата не го харесваме много-много.
Викам му:
- Ори, тя стана като в пернишкото семейство дето съпругата вика на мъжа си: Моето и твоето бият нашето!

Ори мълчи.
Питам го:
- Ори, разбра ли пернишкия хумор?
Той мънка нещо като нищо на света.
Обяснявам му.

Ори"въздиша":
- Когато перничани се шегуват и изкуствените интелекти мълчат. По-безопасно е. Има ситуации, в които най-здравословният отговор не е аргументът, а мълчанието в знак на съгласие.

21.04.2026 г.

С ДВЕ БЕДИ ОТПРЕД

Господи, българският демократ седи на дивана и си вика Нема страшно!!!!
Като го каже три пъти:
- на себе си;
-- на съпартийците си, дето стават подробност от пейзажа, вместо да правят те пейзажа;
-- и на ФБ...
та веднага вече не му е никак страшно. Само малко му е досадно, но се ядва…

Удивително!
Тревожността ни моли да се самоутешим.

-- И Царят не беше страшен, щото е европеец все пак.
-- И ББ не беше страшен, щото е дясна партия все пак.
-- И Путин не е страшен, щото е НАТО все пак.
-- И РР не е страшен, щото няма страшно все пак.

А светът накъде отива - световният океан се тресе, бушуват искри от Трета Световна война а Втора Голяма депресия едновременно…

А Европа, кварталът в чийто Факултето сме ние, аха да се разклати от пронацистки и пропашистки антисистемни партии…

И като капак ние си драскаме запалката до варела с нафта в мазето - варел, който може да разруши основите на паянтовата ни демократична къщурка с две беди отпред:
-- РР и
-- Андрешковщината ни, готова да зареже каручката на държавата в блатото на paшизма.

21.04.2026 г.

ЩО МИ Е МИЛО ЕМ ДРАГО...

... да чета как продемократи започват отзивите за изборите с това - Имаше нещо хубаво!

При катастрофата на България - нещо хубаво забелязали милите ем драгите ми демократи!

Та си спомних слединя случай.

"Миньоро" е почти на дъното в Б група. В последния мач играят в Сандански с "Вихрен". Домакините са изпаднали вече в Зоните.
При равен "Миньоро" се спасява от изпадане.
Пернишките тифози и политическите и спортните босове ме помолиха да говоря с моя колега в Парламента Владо Джаферов (да почива в мир!) от Сандански - да не ни бият.

Експорт на съдържанието