Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

Не само говорим така, както живеем, но и живеем така, както говорим

  Обикновеният човек може да псува, да говори цинизми, да употребява простотии, да прибягва до каруцарски език. Това опира до личната култура, възпитание, ценности, манталитет.
  Когато обаче политиците правят същото, те легитимират, превръщат в норма, правят допустим и придават естественост на този тип говорене.
  И вече обществото разбира, че това е нормално говорене, че така може, че няма нищо срамно и пошло, че това е начинът и средството да се обсъждат и да се мислят насъщните политически и човешки проблеми!
  Чалгата не е страшна, страшна е чалгизираната менталност.

Кой ще ни пази от самите пазачи?

  Всички са се взрели в президентските избори и ги мислят
  като поредни избори,
  като отделно взети избори,
  като избори сами за себе си,
  като избори като избори.
  И то в голяма степен вероятно е така.

Истината - в очите!

  1.
  Аз съм категорично против някой да бъде нападан и осмиван за това, че има някакъв дефицит, който не зависи от него - зрение, ръст, слух, говор, тегло, телесна конструкция и т.н. Нито е етично, нито е заслужено. Гаменско е също така да бъде обиждана жена, за това, че не съответства на общоприетите представи на модните списания за красота. Това е безспорна истина и несъобразяването с нея е най-малкото проява на непълноценно възпитание.

За тях какво мислим ние за тях е без никакво значение

  Отново се чудя на своите ФБ-приятели - обсъждат с гняв, дискутират с възмущение, оценяват с потрес, анализират с омерзение кандидатката на ГЕРБ и цялостната им агресивна, повърхностна, антилогична и лицемерна кампания!
  И защо го правите, бих ги попитал? Тази кандидатка и въобще всичката им потресаваща кампания не е адресирана към нас. Какво мислим ние за Цецка Ц. и изобщо за ГЕРБ, за тях, а най-вече за лидера им (защото те са като матрьошки - след него са все по-същите, само че все по-малки копия негови по манталитет, възпитание, култура и хал хабер от модерно управление) - това е без никакво значение.

О, о, не! – Такава излагация в ООН-е!

  Това са моите реакции на безобразната ни излагация в ООН.

  Много коментари – и чух, и прочетох, не се съгласявах с приятели, спорих с колеги, изслушвах студенти.
  Едни казваха – кой ни налага да издигаме подобни кандидатури и въобще – кой ни диктува външната политика?
  Други споделяха огорчението си от това, че тези две жени превърнаха личната си битка в национално поражение.
  Трети макар и по-културно, бяха на позицията на шопа – и аз не знам как е, ама и така не е.

Експорт на съдържанието