Разлистих за един цитат знаменитата книга на Франсис Фукуяма "Краят на историята и последният човек". Тя е публикувана 1992 г.
В нея Фукуяма говори за "арогантното поведение на Доналд Тръмп".
Преди 33 години!
Но 77 милиона американци преди по-малко от година за втори път избраха Доналд Тръмп за президент! За втори път!!!
Не, това не може да бъде нормална държава с нормално общество! В никакъв случай не може!
А трябва да бъде. Защото иначе лошо ѝ се пише.
Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
Mисия на сайта >>
ДРЪН-ДРЪН, ТА БЛА-БЛА
МОЕТО МНЕНИЕ Е РАЗЛИЧНО - ТО Е СПОРНО, А НЕ БЕЗСПОРНО
Чета поредните нервни статуси и истерични съобщения как руски самолети, как руски дронове, как руски хвърчила, как руски фризбита ни нарушавали евроспокойствието и европространството. И евроястребите от вси страни се обединяват. Бой, бий! Да им свАлим едни, да видят къде раците зимуват и кой какъв е и защо такъв е!
Първо да кажа, за да не съм подозиран: Путин е чудовище и ще свърши зле - преди или след като Русия свърши зле. Но и Путин, и Русия ще свършат - заедно и поотделно.
Второ да река, с риск да ми се накара цялото прогресивно човечество: Не споделям евроястребската храброст. Малко е като на Швейк.
Сега по-сериозно:
ЛУД УМОРА НЯМА
Колко малко ни трябва - един статус!
И вече сме оптимисти. И забравяме другите хиляда и един статуси. И няма значение всичкото това, което този луд системно върши плюс всичкото онова, които той цинично така и не свърши.
Лудият умора няма.
Лудият друго не може, освен да ни прави на луди. Но ние можем да не му се връзваме, защото иначе и ние полека-лека ще заприличаме на него.
Не са важни думите, важни са делата.
Не бива да сме чак пък толкова наивни.
Тръмп си е Тръмп. И все по-Тръмп ще става. То е нелечимо. То е патология. То е срам и позор за Америка. Тя да му мисли. Но не пречи и ние да мислим.
Това е толкоз просто и логично!
24.09.2025 г.
ТОЙ Е ЛУД. ЗНАЕТЕ, ЧЕ Е ЛУД. ОТДАВНА Е ЛУД.
7 януари 2021 г. Ден след подстрекаваното от Тръмп нападение на Капитолия.
Разговор между
генерал МАРК МИЛИ
(Chairman of the Joint Chiefs of Staff — Председател на Обединения комитет на началник-щабовете, най-висшият военен офицер в САЩ) и
НАНСИ ПЕЛОСИ
(Speaker of the United States House of Representatives — (Председател на Камарата на представителите).
НА ХОД СА МЛАДИТЕ. А АКО МОЖЕ И ЖЕНИТЕ!
За пореден път ще кажа, че не съм наясно в нужната степен за подробностите от американския политически пейзаж, затова моля да не ми придиряте прекалено за този текст).
Иначе да, знам поне две неща за този пейзаж.
Първото е, че възрастните, старите, одъртяващите, престарелите политици и от двете партии в САЩ като коркови тапи са запушили естествените процеси на подмладяване в политиката; натрапват сенилните си виждания за Америка, когато тях няма да ги има или ще се ползват денонощно от памперси.














