В свободното от работа над моите книги време, понякога се ровя из 30-те и 40-те години на миналия век. Те не са само спомени от Миналото, а са и спомени от Бъдещето.
Попадна ми една удивителна книга (имам я като файл):
HITLER’S BENEFICIARIES. PLUNDER, RACIAL WAR, AND THE NAZI WELFARE STATE
GÖTZ ALY
БЕНЕФИЦИЕНТИТЕ НА ХИТЛЕР. ОГРАБВАНЕ, РАСОВА ВОЙНА И НАЦИСТКАТА ДЪРЖАВА НА БЛАГОДЕНСТВИЕТО
ҐЬОЦ АЛИ
Изключителен анализ, отиващ отвъд традиционните щампи и натрапените баналности, представящи удобна за възприемане и повърхностна версия на онова, което е било.
Тази книга всъщност (колкото и странно да е за някои) показва същото, за което аз говоря постоянно - неизбежния колапс на Русия на Путин.
