Този сайт е личен. Всички материали в него изразяват само и единствено моите собствени виждания, убеждения, възгледи и позиции. Всички съдържащи се тук принципни становища и идеи не са имали, нямат и няма да имат за цел да засегнат човешката и професионалната чест на когото и да било.
  Нищо, написано тук, по никакъв начин не може да ангажира нито един от моите настоящи и бъдещи работодатели от правителствени и неправителствени, областни и общински, корпоративни и частни организации, от университети и академии.
  Отсега нататък аз, като наемен работник на умствения труд, искрено се надявам, че моето мнение по даден въпрос няма да стане повод да бъдат застрашени интересите (икономически и финансови, материални и морални) на работодателите ми, само защото това мое мнение не е допаднало на някой от властимащите - министър-председател, председател на Народното събрание, президент, министър, депутат, висш магистрат, областен управител или кмет.
  Mисия на сайта >>

САМО ДА НАПОМНЯ

Преди около месец публикувах тук и на сайта си следния текст:

ДАНО НЕ АЗ, А ХРИСТО ГРОЗЕВ ДА Е ПРАВ

Наистина ние виждаме нещата не такива, каквито са те, а такива, каквито сме ние.

Писаха ми (пък и тук коментираха) по повод скептицизма ми към пожелателното мислене на Христо Грозев (уважаван от мен несъменено!) как РР не бил толкова антиевропейски, колкото го рисуват.

ЧУЖДАТА ДУША Е ПОТАЙНОСТ

Днес си вървя из София (каквото и да означава това "София" в случая) и се разминавам с някакъв мъж, леко раздърпан, мяза на мой приблизителен набор.
Вече зад гърба ми дочувам: Слатински, ти ли си това?
Обръщам се и къде ще ходя, кимвам утвърдително. Спирам се.

Аз по принцип из улиците и по тротоарите не водя политически разговори с непознати, а знам, че по-възрастните още ми помнят физиономията от политическото мое време. И често ми четат конско или даже слонско.

ОЩЕ ЕДНА ВСЕРОССИЙСКАЯ ТРАГЕДИЯ

Ако следите медийните мрежи в Русия, ще научите подробности за още една тема, която е възпалила мозъците на масовия российский гражданин - независимо от това дали той е путински имперец, зет-патриот, неинтересуващ се от политика наивник или виещ от страх кръгъл uдuот под (на)падащи дронове : А нас-то за что?!
Става дума за това, че по цялата страна няма свободно място в болниците, защото те са буквално препълнени с ранени в различна степен военни!

ГЛАВНОТО ПРОТИВОРЕЧИЕ

Прочетох текст, качен от интелигентен ФБ-приятел, «нарязващ на парчета» Дара и всичко свързано с нея. Отнесли сме го и всички ние, дето се радвахме на успеха на Дара. Няма да ви показвам този текст, за да не му правя реклама (нали и отрицателният отзив е реклама), а ще кажа прекалено емоционално "само" следното.

Самият текст на мен ми е надут, снобски, провинциален (въпреки езика), балкански поп-анализ в сърдития и комплексарски злобнопис, присъщ на масовия пишещ. Всеки сам си преценя, всеки може да се изока...

А МАТРИЦАТА СИ НЕ

Чета как някои са изненадани от путинизма на РР! Как при него се “опозорила” страната ни…
А само преди няколко дни тук ми обясняваха, че РР не бил толкова черен, колкото го рисувам, че нямало къде било да ходи! Как имало почтени хора в правителството му.
Наивници! Още вярват в подвелия ги негов юмрук дето щял да се бори срещу модела.
Почтени хора има навсякъде. И в това правителство вероятно има.
Такива имаше дори в правителството на БСП “Виденов”. Но то ни докара до страшна катастрофа.

Експорт на съдържанието