За мен е крайно, дори безкрайно тревожно, когато ключово лице в нашата държава превръща лъжата в норма, в практика, в навик, в ежедневие, в политически инструмент, в нещо съвсем естествено, в средство за разправа с опонентите.
Възможни са само следните варианти:
1. Прибягването до лъжи е абсолютно съзнателно.
Тогава става дума за политическа наглост, цинизъм, агресивност и безскрупулност.
2. Прибягването до лъжи е поради безпомощност и изчерпване на всички други аргументи.
Тогава става дума за безпрецедентна управленска слабост, която рано или късно отключва компенсаторния механизъм и поражда съблазън да се обърне другия край и да се прибегне до сила, за да се прикрие лъсналото властово безсилие.
3. Прибягването до лъжи е резултат от къса, подвеждаща, самоизмамна и изневеряваща памет.
Тогава става дума за крайно тревожни симптоми на политическа, а заедно и след нея на личностна слабопаметност, застрашаващи да преминат в наченки на политическа, а заедно и след нея до личностна деменция.
4. Прибягването до лъжи е следствие от манталитет, възпитание, навици и първични инстинкти.
Тогава става дума за шмекерлък, тарикатлък, ниска култура, илюзорно самозабравяне и изпростяване, които са абсолютно недопустими на високи управленски нива на държавата, защото се превръщат в изключителна опасност както за националната сигурност на тази държава, така и за държавността й въобще.
26.10.2016 г.
Pre factum:
Много вълнения тази сутрин във ФБ.
Доколкото човек, намиращ се извън страната, може да разбере от коментарите:
1. ББ започва да осъзнава, че загубата на изборите е абсолютно възможна.
2. ББ започва да осъзнава, че харизмата му е на изчерпване и дори се обръща срещу него.
3. ББ започва са осъзнава, че вечните му търчи-лъжи не минават вече и на всяка от тях макар и едва на десетия път, но му казват Посмали, Манго!
4. ББ започва да осъзнава, че разумните хора започват да осъзнават, че вече е станал тежест и обида за държавата и скоро няма да може да бъде търпян не за това, как управлява, а от чувство за срам - срамът рано или късно идва след страха...
Тази сутрин в супермаркета ме спира човек и дали сам си говори, дали с мен:
- Тия във властта всички говорят като зомбирани. С какво ли ги зомбират така страшно?
Мълчи известно време и сам си отговаря:
- С пари ги зомбират. С много пари. С гадно много пари. Парите в наше време са най-силното и най-увреждащото зомбиращо средство!
24.10.2016 г.














