"Нещо повече, когато експертите коментират експертно политически мотивирани и политически взети решения, те правят много лоша услуга на системата за национална сигурност, защото влизайки в дебата, търсейки експертни обосновки или контрааргументи действия и дейности, те на практика легитимират тези действия и дейности. Придават им експертна разумност, връщат ги на експертното поле. И измиват очите и ръцете на политиците, които са разигравали коня си на политическото поле, където им е силата. Но където им е и слабостта..."
Изхождайки от този цитат ще направя моето разсъждение за Сигурността и Експертите по сигурност. Умишлено започнах с главни букви двете важни думи, защото те са основополагащи- ако няма Сигурност, няма напредък и ако няма Експерти по сигурността- няма Сигурност. В основата на Сигурността стоят Експертите- те са базата за развитие, те са коректива, тяхна е отговорността и ако политиците се опитват да изземат тяхната роля, то Сигурността се превръща в сигурност (неистинска). И ако това се е случило, Експертите са тези, които трябва да върнат нещата по местата им- Сигурността на Експертите по сигурност и политиката на политиците. Иначе казано- ако това не се случи ще е валидна българската поговорка: Докато умните се наумуват, лудите ще се налудуват.

Отговор

Съдържанието на това поле е поверително и няма да бъде показвано публично.
CAPTCHA
Този въпрос се изисква за спам превенция.
   __   ____   __        __  ____    ____  
/ _| | _ \ \ \ / / / ___| | __ )
| |_ | | | | \ \ /\ / / \___ \ | _ \
| _| | |_| | \ V V / ___) | | |_) |
|_| |____/ \_/\_/ |____/ |____/
Въведете показаните ASCII символи с цифри и малки или големи букви на латиница.